Geliştir, Genel, Güncel

Instastory Dedikodu Kazanı Nedir?

Snapchatten sonra instagram dünyasına da gelen 24 saat süreli fotoğraf-video yükleme olayı yani instastory de hayatımızda yerini aldı. Artık hepimiz ona da çok alıştık. Ah ah ondan sonra kimlerde de çıktı. Whatsapp, facebook, skype.. Bu olayın gelmediği bir tek e-devlet kaldı artık.

Instastory’de dedikodu nasıl mı oluyor?

Instagramda profillerimizi herkese açık veya sadece takipçilerimize açık olarak ayarlayabiliyoruz. Eğer hesabımızı sadece takipçilerimize açık olarak ayarlarsak attığımız storyleri de sadece takipçilerimiz görüntüleyebiliyor. Fakat herkese açık olarak ayarlarsak attığımız storylerimizi de isteyen herkes görüntüleyebiliyor. Özel olarak da kimlerin görmesini istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Özellikle görmesini istemediğiniz birileri varsa onları seçerek, storylerinizi görmelerini engelleyebilirsiniz. Takipleşme durumunuz ile bu konu birbirinden bağımsızdır.

Görüntülediğimiz her storyde, storynin sahibi olan kişi baktığımızı görebiliyor. 24 saat dolmadan paylaşılan storynin sahibi, görüntüleyen herkesin profillerinin bulunduğu bir listeyi görüyor.

Hesabı takip edip etmemeniz storyi görüntüleyenler listenizde bulunmanızı etkilemez!

Birçok kişi takip etmediği insanların storysine baktığında adını göremeyeceğini düşünüyor. Fakat bu tamamen yanlış. Takip edip etmemeniz listede görünmenizi etkilemez. Eğer storye baktıysanız her halükarda isminiz listede bulunur.

Konudan tam anlamıyla haberdar olmayan arkadaşlarımız, normalde görüşmediği ama ölümüne stalkladığı tüm kişilerin storylerine baktıkça kendini eleveriyor.

Hesabı açık olan insanların fotoğraflarına bakmak ile instastorylerine bakmanın aynı olduğu gibi bir görüş ortaya çıktı. Fakat kesinlikle doğru değil. Her baktığınız storynin sahibi görmek istediği sürece bakan kişilerin isimlerini görebiliyor.

Buradan tüm stalker dostlarımıza sesleniyorum!

Eski kankanızın, eski sevgilinizin, eski sevgilinizin yeni sevgilisinin, sevmediğiniz o uyuz kızın ve daha nicesinin storylerine bakarken dikkatli olun!
Aklınızdan çıkarmayın, karşınızdaki kişi sizin gördüğünüzü biliyor!

Peki konuya nasıl bir çözüm bulabiliriz?

Kendi hesabızından bakmaya kalktığınız sürece karşınızdaki kişi daima isminizi görüntüleyebilecektir. Konunun biraz zahmet gerektirici fakat sonunda amaca ulaştırıcı bir çözümü mevcut. Gerçek stalker dostlarımız zaten bu konuda profesyoneldir, kullanıyordur. Bir tane fake instagram hesabı açıyorsunuz ve istediğiniz storyleri gönlünüzce görüntülüyorsunuz. Açtığınız fake hesabın adı görüntüleyenler listesinde yer alıyor. Hesabı kilitli olan kişileri fake hesabınızdan takip edebilir, eğer karşınızdaki kişi onaylarsa fotoğraflarını da böylece görebilirsiniz.

Fakat her zaman dikkatli olun, açtığınız fake instagram hesabı ile kendi hesabınız arasında herhangi bir bağlantı bulunmamalı. Yapıyorsunuz bir iş, çaktırmayın! 

Instagram dedikodularında bugün storylerden biraz bahsettim,
çeşitli konularda yeniden görüşmek üzere!
Hoşçakalın, takipte kalın 🙂 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir