Ceylin öldü, son vicdan kırıntısı da yok oldu!

Twitterda paylaşılan bir kayıp ilanında rastladım ilk olarak Ceylin’in fotoğrafına. O zaman kaçırıldığından net emin değildi sanırım. Gördüğüm tweette kayıp olduğu yazıyordu sadece, kaçırıldığı yazmıyordu. Ve sonrasında ortaya çıkan dahası…

Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan minik Ceylin kimdir?

10 yaşında ortaokul 1.sınıf öğrencisi bir prenses. İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşıyordu. Onu tanıyan herkes aklı başında bir çocuk olduğunu söylüyor.

Minik Ceylin nerede ne zaman kayboldu?

10 haziran 2017 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde evinin kapısının önünde oyun oynarken kayıp oldu. Aslında küçük kız her zaman oyun oynadığı, evinin hemen önündeki yerdeydi.
Ödemiş küçük bir ilçeydi ve genellikle bu küçük ilçede yaşan herkes birbirini tanıyordu. Bu yüzden küçük kızın ortadan yok olması herkesi şaşırttı.
Ceylin Ödemiş’te dedesi ve babaannesi ile yaşıyordu. Küçük prensesi dedesi ve babaanesi büyütüyordu. Annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesi başka bir yere taşınmıştı.

Ceylin kayıp olduktan sonra nasıl olaylar gerçekleşti ve ne gibi ipuçları ortaya çıktı?

Kaybolduktan sonra ondan haber alamayan ailesi, karakola başvurdu ve birçok yerde kayıp ilanı çıkardı. Ceylin’in kayıp olmasından kısa bir süre dedesi olan Mustafa Atik’in telefonuna torununun kendilerinin elinde olduğunu ve onları takip ettiğini söyleyen birisinden mesaj geldi. Bunun üzerine polise giden Mustafa Atik ve sonrasında polisin yürüttüğü çalışmaların sonucunda mesajın komşularının yeğeninin telefonundan geldiği ortaya çıktı.
Telefonun sahibi olan yeğen ile konuşulduğunda telefonunu çaldırdığını ve kartını kırdığını söyledi.
Komşu ise tüm bunlar ortaya çıkmadan Ceylin’i en son kendisinin gördüğünü ve ondan su istediğini kendisinin de verdiğini söylemişti.
Bu iki olayın tesadüf olmadığı düşünüldü ve dikkatler komşu-yeğenin üzerinde toplandı.
Mustafa Atik “Burada bir şey var, tesadüf olamaz. Üzerine gidilsin tüm Türkiye’nin dualarını bekliyorum” dedi.

Ceylin’e ne oldu, gerçekler nedir?

Yapılan araştırmalar üzerine komşunun evine polis ekipleri, olay yeri ekipleri geldi. Ve korkulan oldu.Tüm Türkiye eli yüreğinde mutlu bir haber bekliyordu fakat o mutlu haberi alamadık.
Küçük kızın cesedi orada bulundu. Günlerdir kayıp olan Ceylin aslında karşı apartmandaydı.
Komşusu S.T. tarafından kaçırılıp, boğularak öldürülmüştü. 
Komşu S.T. küçük kızın ondan su istediğini ve suyu verdikten sonra içip öldüğünü söyledi. Daha sonra -sözde- korktuğu için onu sandığa koyup saklamış. Fakat incelemeler gösteriyor ki Ceylin boğularak öldürülmüş.

Mahalle halkı olaylar ortaya çıktıktan sonra S.T.’yi linç etmek istedi. Evi taşlandı, mahalle halkı ayağa kalktı. Polis ekipleri, tomalar halkı zor tuttu.
Müge Anlı’nın programında canlı canlı polis ekiplerinin, olay yeri incelemenin geldiğini ve sonradan da cenaze ekiplerinin göründüğü olaylar silsilesi izlendi. Ben de izliyordum. Olmasın, oradan kötü bir haber çıkmasın dedik ama.. 

Çocuklarımıza sahip çıkalım, gözümüzün önünden ayırmayalım.
Bazı şeylerinden farkında olamayan tüm çevremizdeki insanları da uyaralım.
Bizlerin bildiği ama bizden bir iki nesil üstünün farkında olmadığı
“Pedofili” diye bir gerçek var!

4 Replies to “Ceylin öldü, son vicdan kırıntısı da yok oldu!

  1. Dün akşam haberlerde de izledim durumu son yıllarda gittikçe artıyor bu durum. Gerçekten sinir bozucu. Eğer idam gelecek ise sadece bu tür suçları işleyenlere gelmeli. Nasıl bir duygu? Nasıl bir vicdan bunu yapar anlamıyorum. Hayvan bile kendi yavrusu olmamasına rağmen insan yavrusuna sahip çıkıyor koruyor. Şu tatlı suçsuz günahsız kıza nasıl kıyar bir insan? Biz değil 400 kelime 500 kelime yazsak da kelimeler anlamsız bu tarz düşüncede olan kişiler için idam şart yada vereceksin halkın eline istediğini yapacak halk.

  2. Buna yorum yapacak hiç bir şey yok gerçekten diyecek söz bile bulamıyor insan. Nasıl böyle aşağılık olabiliyor bir insan hayvandan bile beter şeyler yapabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir